0 542 362 08 87 info@fma.com.tr
0 542 362 08 87 info@fma.com.tr

KOS ve KALYMNOS ADALARI ”YILBAŞI ÖZEL” 3 Gün – 2 Gece

0
Price
From€249
Price
From€249
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

64


Why Book With Us?

 • Fma Travel has years of experience.
 • Fma Travel aims to provide the best quality service at the most affordable prices.
 • Fma Travel guides and staff are always different and kind people with a lot of experience.
 • Fma Travel makes your dreams come true.


Get a Question?

Do not hesitage to give us a call. We are an expert team and we are happy to talk to you.

0 542 362 08 87

info@fma.com.tr

Tour Details

– YUNAN ADALARI UZMANI FMA TRAVEL FARKI İLE
2 ADA BİRDEN! –

“KOS ve KALYMNOS ADALARI”

< KOS MERKEZDE KONAKLAMA AYRICALIĞI  >

30 Aralık – 01 Ocak (3 Gün – 2 Gece)

Departure & Return Location

İzmir – Kos – Kalymnos – İzmir

Departure Time

Sabah 
04.15’de Mavişehir Egepark Önü,
04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 
04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 
05.00’de Üçkuyular Shell önü

Price Includes

 • MARITINA HOTEL veya 4* KOSTA PALACE HOTEL’de KONAKLAMA
 • BODRUM - KOS - BODRUM FERIBOT ULAŞIMI
 • KOS - KALYMNOS - KOS FERİBOT ULAŞIMI
 • CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEKLİ YILBAŞI EĞLENCESİ
 • KOS MERKEZ VE KOS KÖYLERİ TURU
 • KALYMNOS ADASI MERKEZ TURU

Price Excludes

 • AKŞAM ve ÖĞLE YEMEKLERİ
 • SCHENGEN VİZE ÜCRETİ
 • ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI
 • İZMİR - BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (30 €)
 • NOT: Hava muhalefeti sebebiyle Kalymnos seferinin yapılamaması durumunda; Kardamena - Kefalos – Antimachia Büyük Kos Turu gerçekleştirilecektir.
Itinerary

Gün 1HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK VE MEGA KOS TURU

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Yılbaşı Özel  İzmir Çıkışlı En Ekonomik ve En Güvenli Kos ve Kalymnos Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra ada merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde kısa bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde Kos adasını tanımak için kent gezintisine çıkıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi (Kastro Neretzias)’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz. Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası (Dimotiki Agora)  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos adası merkez turunu tamamladıktan sonra Kos lezzetlerinin tadına bakmak için güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasının ardından dileyen misafirlerimizle, bizlere Ada’nın arkeolojik kalıntılarının, sahillerinin ve arka sokaklarının da görülebilme fırsatını sunan, Kos’un simgesi haline gelmiş tren gezisine çıkıyoruz. Tren ile tüm merkezi köşe bucak gezdikten sonra otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz.

Gün 2Süngerin ve Kaya Tırmanışlarının Adası Kalymnos’a Yolculuk

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Ege’nin en güzel adalarından biri olan  Kalymnos’a gitmek için Kos Adası’nın kuzeybatısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Kos’un en güzel limanlarından biri olan Mastihari’ye gidiyor ve burada kısa bir gezinti yapıyoruz ve bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde geçen mavi yolculuğun ardından adaya vardığımızda ilk olarak Kalymnos limanında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Sünger adası Kalymnos’ta birbirinden güzel Kalymnos evlerini yakından tanıyor ve süngercilik hakkında önemli bilgiler alıyoruz. Pothia’nın sokaklarını karış karış gezip keşfettikten sonra Pothia Limanı’na dönerek Kos Adası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kos’a ulaştığımızda otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde otelimizin lobisinde buluşuyor ve yeni yılı kutlamak için güzel bir Yunan tavernasına gidiyoruz. Yunan mutfağı ve sirtaki eşliğinde 2024’e doyasıya eğlenerek merhaba diyoruz.

Gün 3KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK: DIKEOS DAĞI, ZIA KÖYÜ, PLATANİ KÖYÜ, TIGKAKI TUZ GÖLÜ

Yeni yılın ilk gününde sabah kahvaltımızı otelimzide yaptıktan sonra “Kos Adası Keşif Turu” için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı, bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nda geçirdiğimiz iki dolu günün ardından Kos’a veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.

• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!

• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme – içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.

• Tur başlangıç ve bitiş yeri Kos Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.

• 2000’li yılların başından itibaren Kos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.

• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

• ”Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 – 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.”

Map

Photos