0 542 362 08 87 info@fma.com.tr
0 542 362 08 87 info@fma.com.tr

SAMOS (SİSAM) ADASI ”YILBAŞI ÖZEL” 3 Gün – 2 Gece

0
Price
From€199
Price
From€199
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

59


Why Book With Us?

 • Fma Travel has years of experience.
 • Fma Travel aims to provide the best quality service at the most affordable prices.
 • Fma Travel guides and staff are always different and kind people with a lot of experience.
 • Fma Travel makes your dreams come true.


Get a Question?

Do not hesitage to give us a call. We are an expert team and we are happy to talk to you.

0 542 362 08 87

info@fma.com.tr

Tour Details

– Şarabı Kadar Tatlı Bir Ada –

“SAMOS (SİSAM) ADASI”

30 Aralık – 01 Ocak (3 Gün – 2 Gece)

✅ Başkent Vathi’de Denize Sıfır Otellerde Konaklama Ayrıcalığı! 

 Kuşadası Limanı’ndaki En Hızlı ve En Güvenli Katamaran ile Ulaşım!

Departure & Return Location

İzmir – Samos – İzmir

Departure Time

05.30’da Mavişehir Egepark
05.40’da Bostanlı Vapur İskelesi
05.50’de Karşıyaka Anıt
06.00’da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi
06.10’da Sabancı Kültür Merkezi
06.20’de Göztepe İskelesi
06.30’da Üçkuyular Shell

Price Includes

 • BAŞKENT VATHI’DE DENİZE SIFIR 4* SAMOS CITY HOTEL, MEDUSA HOTEL ve ARTEMİS HOTEL’de 2 GECE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA
 • YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ
 • KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI ULAŞIMI
 • SAMOS MERKEZ TURU ( BAŞKENT VATHI TURU)
 • 2. GÜN ADA TURU ( KOUMARADAIOI KÖYÜ – PYTHAGORIO SAHİLİ MEGALI PANAGIA MANASTIRI )
 • 3. GÜN ADA TURU ( VATHI - KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA AVLAKIA - AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ )
 • YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

Price Excludes

 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • LİMAN ve OTEL VERGİLERİ
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI
 • VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )
 • 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARIN SİGORTALARINDA UYGULANAN SUR-PRIM ÜCRETİ
 • İZMİR – KUŞADASI – İZMİR KARAYOLU ULAŞIMI ( 25 € )
Itinerary

Gün 1BAŞKENT VATHI KENT TURU: PISAGOR MEYDANI – ARSLAN HEYKELİ ( BAĞIMSIZLIK HEYKELİ ) – SANTA MARIA KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – YUNANİSTAN ULUSAL BANKASI - SOFOULI MEYDANI

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 05.30`da Mavişehir Egepark, 05.40`da Bostanlı Vapur İskelesi, 05.50`de Karşıyaka Anıt, 06.00`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 06.10`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.20’de Göztepe İskelesi ve 06.30`da Üçkuyular Shell İstasyonu`nda buluştuktan sonra oyasıya gezip eğleneceğimiz,  Pisagor ve Epikuros gibi antikçağın ünlü filozoflarının memleketi, şarabı, ormanları ve turkuaz renkli sahilleri ile ünlü Yunanistan’ın 9. büyük adası Samos’a gitmek için  Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. Kuşadası Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi‘yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapıları yakından tanıyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik sitildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni yakından görüyoruz. Daha sonra başkent Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’na doğru yürümeye devam ediyoruz. Meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Meydan’da çektirdiğimiz hatıra fotoğraflarının ardından Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı fotoğraflayarak Themistoklis Sofoulis Meydanı’na doğru ilerliyoruz  Meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra Vathi’nin kalbindeki denize sıfır otellerimize yerleşerek dinleniyoruz.

Gün 2KOUMARADAIOI KÖYÜ – ADALET KUPASI ATÖLYESİ – PYTHAGORIO SAHİLİ – LOGOTHETIS KALESİ – MEGALI PANAGIA MANASTIRI

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından Samos Adası turumuzun ikinci gününde kızılçam ve dağ çilekleri bezeli bir dağ köyü olan Koumaradaioi`ye doğru gezimize başlıyoruz. Adanın bu yemyeşil köyünde Samos’un ünlü Pisagor kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupayı yakından tanıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, ünlü matematikçi Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında 12 Ion kentinden biri olan Antik Samos’a ait arkeolojik eserleri, Eupalinos Tüneli ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Pythagorio Sahili’nde öğle yemeğimiz için güzel bir sahil restoranına konuk oluyoruz. Yemek molası esnasında dileyen misafirlerimiz Pythagorio’nun sokaklrını keşfedebilirler. Pythagorio’da geçen keyifli anların ardından muhteşem bir manzaraya sahip ve Samos`un en otantik yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırı keyifle gezerken hem mistik bir yolculuğa çıkıyor hem de manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz.  Daha sonra Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Gün sonunda başkent Vathi’de denize sıfır otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam otelimizin lobisinde buluşuyor ve yeni yılı kutlamak için güzel bir Yunan tavernasına gidiyoruz. Yunan mutfağı ve sirtaki eşliğinde 2024’e doyasıya eğlenerek merhaba diyoruz

Gün 3KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ

Yeni yılın ilk gününde sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından ilk olarak doğanın kucağında, bülbül sesleri eşliğinde keyif kahvelerimizi içmek için Aidonia’ya uğruyoruz. Yakınlardaki Kakorema Deresi’nin suları ile yeşillenen anıtsal çınar ağaçları gölgesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri görüyoruz. Karlovasi’ye ulaştığımızda Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`nın eşsiz manzarasını izliyoruz. Potami Plajı manzralı restornımızda öle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`ye gidiyor ve rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Keyifle geçen üç güzel günün ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve üç güzel günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Kuşadası ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.

• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!

• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme – içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.

• Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.

• 2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.

• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

• ”Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 – 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.”

Map

Photos